Tıbbi Laboratuvar

Hastaların kanının alınmasından, numunelerin çalışılması ve sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası standartlar ve kaliteli hizmetler ile güvenilir, doğru ve hızlı sonuçlar verebilmek için yılın 365 günü 24 saat hizmetinizdeyiz.

KKTC’de bir ilk olarak klinik biyokimya ve mikrobiyoloji/enfeksiyon hastalıkları doktor denetiminde, son teknoloji ve yeni cihazlarla ile hizmetinizdeyiz.

En son jenerasyon cihazlarla donatılan laboratuvarımızın amacı, hastalığın tanısı, tedavi süreçlerinin takibinde gerekli olan biyokimya, hematoloji, seroloji, mikrobiyoloji, immunoloji ve acil laboratuvar hizmetlerini doğru, güvenilir ve zamanında vermektir.

Hastaların kanının alınmasından, sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası kalite standartlarının gerektirdiği uygulamalar eksiksiz olarak yerine getirilir. Laboratuvarda çalışılan tüm testlerin ve cihazların performansınıkontrol etmek amacıyla günlük olarak İnternal Kalite Kontrolleri yapılmaktadır.

Laboratuvarımız, kalifiye kadrosu ile yılın 365 günü 24 saat süre ile hizmet vermektedir.

Mikrobiyoloji identifikasyon çalışmalarında geleneksel yöntemlerin yanında Biomerieux API mikrobiyoloji tanımlama testleri kullanılmaktadır. Antibiyogramlar ise EUCAST öneriler doğrultusunda sonuç verilmekte olup, mikrobiyolojik kültür ve testler mikorbiyoloji/enfeksiyon hastalıkları uzman doktor tarafından değerlendirilip sonuç verilmektedir.

Laboratuvarımızda yapılan tetkikler: Biyokimya, mikrobiyolojik testler, seroloji, immunoloji, hematoloji, tümör belirleyici ve hormon testleridir.

WELLCARE LABORATORIES LTD, müşterilerine hizmet verirken bağımsızlık, tarafsızlık ve gizlilik ilkesine bağlı kalarak tıbbi analizleri yaparken ve hizmetlerini verirken bilimsel kurallara bağlı, güvenilir, doğru sonuçlar, önyargısız, iyi bir mesleki ve teknik uygulamayı ilke edinmiştir.

Wellcare Laboratuvarları kalite yönetim sisteminin yürütülmesi ve geliştirilmesi amacıyla, uluslararası kabul görmüş TS EN ISO 15189 standardını referans alır ve uygular.

Doğru, güvenilir ve zamanında sonuçlar için Medicalport Hospital Laboratuvarı hizmetinizde.

Kalite Belgelerimiz

Kan alma işlemi artık çok kolay


Laboratuvarımızda kan alma işlemi çok kolay. Laboratuvarımızda tecrübeli personel yanında son teknolojiden de yararlanılmaktadır. Lazer damar görüntüleme sistemi sayesinde hastanın damarlarını cilt üzerinden kolayca görünür hale getirilmektedir. Bu sayede damar içine yapılacak tüm işlemler kolaylaşmaktadır. Bu işlemi IR (infrared = kızılötesi) lazer ile yaptığı için kişinin cildinde herhangi bir acı veya kızarıklığa sebebiyet vermez. Tamamen güvenilirdir. Artık kan aldırmaktan korkmaya son!


Evden Kan Alma Hizmeti


Evde kan alma hizmeti son derece önemlidir. Evde yatalak halde olan, işyerinden ayrılamayan, başka bir yere taşınması güç durumda bulunan hastalar için, evden veya iş yerinden kan alınması ve tetkiklerinin yapılarak hastanın ve hekimin ayağına ulaştırılması büyük bir yardımdır, aynı zamanda hasta için de bir konfor niteliğindedir.

Bu nedenle, evde kan alma hizmeti sunan tıbbi laboratuvarlar, büyük bir boşluğu doldurmakta ve halkın önemli bir gereksinimini karşılamaktadırlar.

Tek yapmanız gereken mesai saatler içerisinde 0533 888 80 85 arayarak, veya info@medicalporttunccevik.com ‘a e-mail atarak ertesi gün için randevu almaktır. Deneyimli personelimiz size yardımcı olmak için hazır bekliyor olacaktır.


İnsanın en kıymetli serveti sağlığıdır.

Sağlıklı bir yaşama sahip olmak ve bu serveti korumak için düzenli aralıklarla Check-Up yaptırmak gerekiyor. Medicalport Hospital sunduğu Check-Up programlarıyla her yaşa ve cinsiyete özel hizmet veriyor.

Check-Up paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

 

Mert Sanıl

Klinik Biyokimya


Emre Vudalı

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı


 

Hastanemizi Ziyaret Etmek İster Misiniz?

Hemen randevunuzu alın!

Hastanemize Hoşgeldiniz

Medical Port Tunççevik Hastanesi sizlerin ve ailenizin sağlıklı yaşamasını hedefleyen ve tüm branşları bünyesinde bulunduran kurumsal, güler yüzlü ve tam donanımlı bir sağlık merkezidir.

Poliklinik Mesai Saatlerimiz

  • 800 - 1800
  • 800 - 1400

Hastanemiz 7/24 Tam Donanımlı Acil Servis Desteği Vermektedir